Grilovacia doska grilov Vulcanus má certifikáciu Európskej únie pre styk s potravinami. Príprava jedla je tak 100 % bezpečná a nemusíte sa báť, že by sa do potravín uvoľňovali v priebehu grilovania škodlivé látky.
COR-TEN sa dováža z Talianska, kde majú s týmto materiálom a jeho odolnosťou bohaté skúsenosti. Keramické akumulačné jadro vyrába na mieru nemecká spoločnosť. Samotné grily sa vyrábajú z veľkej časti ručne v Českej republike.
Grilovanie s Vulcanusom si užijete po celý rok. Má skvelú tepelnú stabilitu a nižšiu spotrebu paliva, než je tomu u ostatných grilov. To zaisťuje 38 kg akumulačných keramických dosiek s presným tvarovaním vo vnútri kúreniska.
Vajíčka na raňajky, steak na obed aj kotlíkový guláš na večerné posedenie s priateľmi alebo rodinou. Ugrilujete si mäso, zeleninu, syry, klobásy aj vajíčka a vďaka oddeleným tepelným zónam môžete nechať zároveň odpočívať steak aj pripravovať čerstvú zeleninu.
Áno, oceľová platňa je vhodná na prípravu mäsa, rýb, zeleniny, cesta, syrov aj vajíčok. Je možné ju použiť aj na varenie v hrnci alebo na panvici.
Stredový rošt má dve polohy na grilovanie na priamom ohni alebo žeravom uhlí. Je možné ho umiestiť do rôznych výšok pomocou nadstavca, ktorý je vybavený aj kruhovým držiakom pre liatinový kotlík alebo wok. Rovnako ako na platňu, aj naň môžete umiestiť rôzne hrnce a panvice.